Hulajnoga elektryczna, rower elektryczny

Rower elektryczny czy hulajnoga?

W mieście o wiele bardziej praktyczne stało się podróżowanie na 2 kołach niż samochodem. Dotyczy to zarówno znajdowania miejsc parkingowych, jak i ogólnego ruchu. Można wybierać pomiędzy rowerem elektrycznym a hulajnogą. Te dwa typy pojazdów są wygodne, ale nie działają w ten sam sposób.

Hulajnoga elektryczna

Dobrze załadowana, szczególnie te najwydajniejsze, może pokonać trasę 120 km. Odległość ta generalnie różni się w zależności od mocy silnika, pojemności akumulatora i zużycia. Należy również wziąć pod uwagę wagę pasażerów i rodzaj terenu. Niektóre modele przechodzą w tryb oszczędzania energii, gdy tylko poziom naładowania baterii zbliża się do 20%. Następnie prędkość zostaje ograniczona do 20 km/h, aby kierowca mógł dotrzeć do miejsca, w którym można go naładować.

Rower elektryczny

Autonomia roweru elektrycznego jest taka sama jak hulajnogi elektrycznej. Na wydajność maszyny wpływają te same elementy, pojemność akumulatora, rodzaj kursu, zastosowanie i waga pokładowa. Najbardziej wydajne mogą przekroczyć 160 km. Gdy bateria się wyczerpie, czas na pedałowanie. Nie ma potrzeby ograniczania prędkości do 20 km/h, jak w przypadku hulajnogi elektrycznej.

Hulajnogi elektryczne oferują wystarczająco wygodną powierzchnię, aby można je było dobrze prowadzić, nawet we dwoje. Urządzenie ma również dwa grube koła, które zwykle mają 12 lub 13 cali, dzięki czemu można jeździć po każdym terenie, amortyzując wstrząsy. Wyposażony w amortyzatory pojazd ten jest przyjemny w prowadzeniu i bez problemu rozpędza się do 50 km/h.

W porównaniu z hulajnogą elektryczną rowerek oferuje mniejszy komfort. Siodło jest mniejsze, nie posiada tylnego amortyzatora, ale nadal może jeździć w każdym terenie. Jej odporne na przebicie opony gwarantują kurs bez przebić. Wyposażony w hamulce tarczowe, ten typ pojazdu zapewnia bezpieczne hamowanie, będąc dość lekkim, rower elektryczny jest również łatwiejszy w prowadzeniu niż hulajnoga elektryczna. Może jechać do 25 km/h.

Hulajnoga elektryczna waży średnio 90-100 kg,. Jest to zatem 3 do 4 razy większa waga niż rower elektryczny. Ale pomimo swojej wagi jest poręczna do manewrowania i pokonywania małych przeszkód, takich jak chodniki. Jest również łatwa do zaparkowania i zajmuje niewiele miejsca. Akumulator można łatwo wyjąć i przestawić. Hulajnoga ma również miejsce pod siedzeniem do przechowywania średniej wielkości torby.

Rowerek elektryczny waży średnio zaledwie 24 kg. Konfiguracja wspomagania może mieć duży wpływ na jego całkowitą wagę, a pedałowanie również oszczędza baterię i dlatego może być używane na długich dystansach.

Cena roweru elektrycznego różni się w zależności od modelu. W przypadku bardziej wydajnych i praktycznych, kosztuje około 8 000 złotych. Jest wart swojej ceny, ponieważ przy zasięgu 160 km można jechać bez obaw o poziom naładowania akumulatora. Możesz również kontynuować podróż pedałując, jeśli akumulator rozładuje się podczas podróży.