14 rzeczy, które myślimy o perfumach, a które okazują się nie być prawdą

Perfumy z towaru luksusowego stały się powszechnie dostępne. W momencie gdy trafiły pod strzechy, narosło wokół nich wiele mitów, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Oto lista zawierająca powszechne błędne przekonania o perfumach, które najczęściej powielamy. Chemia i zapach.

Każde perfumy dedykowany jest konkretnej płci i grupie wiekowej

Zacznijmy od płci. Perfumy nie mają płci, przez co nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta stosowała perfumy męskie, a mężczyzna damskie, jeżeli tylko są one w ich guście i pasują one do ich stylizacji czy charakteru.

Ciężkie zapachy bazujące na nutach drzewnych czy zapachu skóry nie muszą pachnieć dobrze wyłącznie na mężczyznach. Tak samo zapachy ostre, kwiatowe lub owocowe nie muszą być wyłącznie kobiecymi zapachami.

Musimy pamiętać o tym, że olejki zapachowe znajdujące się w perfumach mieszając się z tymi na naszej skórze, mogą wywoływać zupełnie różny rezultat niezależnie od tego, jakiej jesteśmy płci.

Warto więc być otwartym i próbować różnych zapachów niezależnie od grupy docelowej przewidzianej przez producenta.

Perfumy powinno rozpylać się w powietrzu i aplikować poprzez przejście przez ich chmurkę

Świetny pomysł! Zwłaszcza jeżeli chcemy, aby zapach naszych perfum znalazł się na naszym dywanie lub mamy ogólnie za dużo perfum więc marnowanie ich nam nie przeszkadza.

Perfumy najlepiej pryskać bezpośrednio na skórę, ewentualnie na ubrania – pamiętaj tylko, że miejsce, na które aplikujemy perfumy, ma znaczenie i perfumy zaaplikowane w każde z nich mogą pachnieć zupełnie inaczej.

Perfumy będą pachnieć na Tobie dokładnie tak jak pachną bezpośrednio z flakonu

Niekoniecznie to, co pachnie oszałamiająco prosto z flakonu, będzie dawać równie wspaniały efekt przy kontakcie z Twoją skórą.

Musisz jednak pamiętać o tym, że zasada ta działa również w drugą stronę i tak to, co nie do końca przekonuje Cię po powąchaniu, może okazać się najcudowniejszym zapachem na świecie po zetknięciu z Twoją skórą.

Dlatego właśnie warto eksperymentować z perfumami – rezultaty mogą Cię zaskoczyć!