Zadbaj o wiskozę

Wiskoza to nie jest łatwy materiał w utrzymaniu i trzeba poświęcać mu mnóstwo uwagi, jak i znać zasady jego przechowywania. Jest to bardzo pożyteczny materiał w produkcji szali czy chust, które nasze kobiety bardzo chętnie noszą, czyli to latem czy to zimą. Co prawda kobiety myślą, że jest to jedwab, bądź wełna – nic bardziej mylnego, wiskoza jest świetnym imitatorem tych materiałów. Zachęcamy do lektury naszego tekstu, z którego dowiesz się jak dbać o wiskozę.

Czy utrzymanie ubrań z wiskozy jest proste – pielęgnacja ubrań

Odpowiemy na razie jednym słowem – nie. Przede wszystkim dlatego, że to materiał, który nie jest dobry do rozciągania, szczególnie gdy jest mokry, więc pamiętaj, żeby nie rozciągać go po wyciągnięciu z pralki. Samo pranie też nie należy do najłatwiejszych, ponieważ nie wiskoza nie przepada za praniem w zbyt wysokiej temperaturze; przy nieodpowiednim praniu materiał ten może się skurczyć, bądź też nadmiernie rozciągnąć. Pamiętaj o tym, żeby ubrania z domieszką wizeliny były suszone na płasko; ma tendencje do mechacenia się i te drobne wady mogą zaważyć na tym, że nie będziesz chciał ubierać takich rzeczy w przyszłości. Zalecamy osobne i ręczne pranie ubrań z takiego materiału.

Zakup ubrań z wizeliny, o której często nawet nie wiemy, że jest składnikiem naszych świeżo kupionych ubrań nie należy do najłatwiejszych. Mogą wystąpić sytuację w których jesteśmy przekonani, że nasze ubranie jest bawełniane, bądź wełniane i nie dbamy aż tak o nie. Jeżeli już jednak doszło do takiego zniszczenia, to postaraj się o zrobienie tzw. testu ogniowego, dzięki któremu przekonasz się czy Twoje ubranie było stworzone z naturalnych materiałów czy też nie.

Wracając do sposobów o dbanie ubrań z wizeliny, to warto prasować je poprzez prasowanie je na lewej stronie. Również przechowywanie ubrań jest w tym przypadku istotne. Zalecamy Ci wieszanie takich ubrań na wieszakach.

To materiał, który jednak mimo wszystko jest bardzo często stosowany w sukienkach, szczególnie w tych letnich, które są lekkie. Wierzymy, że dzięki temu artykułowi masz większą wiedzę na temat tego, jak dbać o wiskozę.