Siłownia domowa

Siłownia domowa najważniejsze informacje

Dbanie o zdrowie jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Z powodu COVID-19 ludzie zaczęli ćwiczyć w domu, ponieważ musieli. To, co narodziło się z konieczności, stało się dla wielu nawykiem, a wielu nawet zaczęło to lubić. I chociaż korzyści z siłowni są oczywiste, ćwiczenia w domu mogą być świetnym dodatkiem, który ułatwia utrzymanie zdrowej rutyny. Inwestowanie w sprzęt do ćwiczeń do domu wydaje się właściwą decyzją, biorąc pod uwagę to, co dzieje się wokół nas. Przeniesienie siłowni do domu zrodziło niemało wątpliwości gdzie powinna być ona zlokalizowana. Ale jak może wyglądać domowa siłownia i gdzie należy ją ustawić?

sypialnia
Jeśli przestrzeń jest ciasna, sprzęt fitness można umieścić w sypialni w domu. W ten sposób nie masz oddzielnego pomieszczenia do treningu, ale może wystarczyć, aby nie stracić z oczu swojego treningu. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakładania siłowni w sypialni.

Łatwy dostęp do sprzętu fitness ułatwia trening.
Jeśli masz w sypialni telewizor z płaskim ekranem, może odwrócić Twoją uwagę od treningu . Upewnij się, że sprzęt jest ustawiony tak, aby mieć dobry widok na telewizor.
Pomieszczenie z dala od części wspólnych zapewnia prywatność podczas treningu i utrzymuje sprzęt poza zasięgiem wzroku, gdy masz gości. Sprzęt powinien znajdować się w pobliżu gniazdka elektrycznego (jeśli to konieczne). Rozważ bardziej kompaktowe opcje, takie jak składane bieżnie, rowery treningowe, wioślarza lub kompaktowe maszyny, które zazwyczaj wymagają niewielkiej powierzchni. Należy również zaplanować akcesoria takie jak piłki do ćwiczeń, opaski fitness czy hantle. Oferują wiele dodatkowych opcji treningowych, nie wymagają dużej ilości miejsca do przechowywania i można je łatwo schować poza zasięgiem wzroku w szafie lub pod łóżkiem.

piwnica
Siłownia w piwnicy to zarówno kilka urządzeń ustawionych obok telewizora, jak i całe sale przeznaczone do treningu fitness. Piwnice świetnie nadają się do treningu siłowego ze względu na stabilność pomieszczenia. W siłowni w piwnicy często masz tę solidną wytrzymałość, która jest potrzebna do poważnego treningu, ale na przykład w pomieszczeniu, które jest trochę wygodniejsze i lepiej hartowane niż na przykład garaż.

Piwnice nadają się na oddzielną salę do ćwiczeń, która umożliwia wiele opcji wyposażenia i większy sprzęt fitness. Ta część domu jest generalnie chłodniejsza niż górne piętra, co jest zaletą podczas forsownych treningów. Piwnice często mają fundament betonowy, co oznacza, że ​​mogą wytrzymać spory ciężar.

salon
Jeśli jest mało miejsca, sprzęt fitness może trafić do salonu w domu. W ten sposób nie masz oddzielnego pokoju do ćwiczeń, ale może to wystarczyć, abyś nie stracił z oczu rutyny treningowej. Salon może być pełen rozrywki, takiej jak telewizja i muzyka, które mogą odwrócić uwagę od treningu.
Pomyśl o estetyce sprzętu fitness. Odpowiednia przestrzeń pozwala z czasem dodawać sprzęt i powoli rozbudowywać domową siłownię.