Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Jak rozpocząć ćwiczenia na siłowni?

Zanim zaczniesz ćwiczyć na siłowni, dobrze byłoby poznać swoje docelowe tętno. Najlepszym sposobem monitorowania tego jest mierzenie pulsu (tętna).

Aby znaleźć puls, umieść dwa palce na tętnicach znajdujących się po obu stronach szyi, tuż pod brodą. Złóż palce i wyczuj pulsowanie. Policz uderzenia przez 10 sekund i pomnóż przez 6 lub 7, aby uzyskać przybliżoną liczbę uderzeń na minutę.

Skoro nadal czytasz ten artykuł, oznacza to, że planujesz zacząć ćwiczyć na siłowni. To świetna decyzja, ponieważ ćwiczenia mogą być trudne i potrzebujemy pomocy i motywacji, aby pozostać zaangażowanym.

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie ćwiczeń na siłowni, a my podzielimy się z Tobą naszymi ulubionymi wskazówkami:

Aby zacząć ćwiczyć na siłowni, musisz znaleźć odpowiedni dla siebie plan.

Nie potrzebujesz dużo czasu na siłowni, aby uzyskać pożądany rezultat. Najważniejsze, że regularnie chodzisz na siłownię. Dobry plan sprawi, że Twoje treningi będą bardziej efektywne i mniej powtarzalne, co oznacza, że nie będziesz się nudzić i utrzymasz motywację.

Pierwszym krokiem do ćwiczeń na siłowni jest znalezienie odpowiedniej rutyny.

Powinieneś wiedzieć, jakie ćwiczenia lubisz, a które nie.

Możesz również uzyskać pomoc od swojego trenera lub trenera osobistego. Pomogą Ci rozpocząć ćwiczenia odpowiednie dla Twojego typu sylwetki i poziomu sprawności.

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć, musisz przekształcić to zainteresowanie w plan, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Ważne jest, aby znaleźć aktywność, którą można zarządzać przy obecnym poziomie sprawności. Chcesz uniknąć zbytniego naciskania i powodowania kontuzji.

Zacznij od zbadania rodzaju ćwiczeń, które Cię interesują. Możesz zacząć od czegoś prostego, takiego jak spacery, jogging lub joga. Dowiedz się, jaki sprzęt jest wymagany do tego typu ćwiczeń, ile czasu one potrwają i jaka pora dnia będzie najlepsza dla Twojego harmonogramu.

Możesz także stworzyć harmonogram, który będzie pasował do Twojego stylu życia i innych zobowiązań, dzięki czemu łatwiej będzie Ci trzymać się nowej rutyny.

Jedynym sposobem, aby doświadczyć korzyści płynących z ćwiczeń, jest rozpoczęcie ćwiczeń. Jeśli brakowało Ci motywacji lub starałeś się znaleźć rutynę, która pasowałaby do Twojego harmonogramu, oto kilka wskazówek, jak w końcu zacząć.

1. Dowiedz się, jakie są Twoje cele fitness. Jeśli chcesz się wzmocnić, powinieneś zacząć od lekkich ciężarów, większej liczby powtórzeń i większej liczby serii. Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś dążyć do treningu o wysokiej intensywności z mniejszymi ciężarami i mniejszą liczbą serii.

2. Ćwicz codziennie o tej samej porze, najlepiej rano po całonocnej głodówce, aby uzyskać maksymalny efekt spalania tłuszczu.

3. Zaplanuj z wyprzedzeniem, aby nigdy nie było wymówki, aby nie iść na siłownię – zabierz ze sobą torbę!